كدخبر: 23958 بدون دیدگاه

بازسازی زیارتگاه زرتشتیان اردکان یزد آغاز شد

تاریخ انتشار : 12 جولای 2019 در ساعت: 17:10
بازسازی زیارتگاه زرتشتیان اردکان یزد آغاز شد

نائب رییس انجمن زرتشتیان شریف آباد اردکان از آغاز بازسازی و ساخت و ساز بخشی از نیایشگاه پیرسبز “چک چک”، از زیارتگاه های مهم زرتشتیان اردکان، ایران و جهان خبر داد. ایرنا: “کورش قدردان” افزود: پیرو مصوبه انجمن زرتشتیان شریف آباد، بازسازی بخشی از این زیارتگاه به نام “سپندینه” که از نخستین روزهای دی ماه […]

نائب رییس انجمن زرتشتیان شریف آباد اردکان از آغاز بازسازی و ساخت و ساز بخشی از نیایشگاه پیرسبز “چک چک”، از زیارتگاه های مهم زرتشتیان اردکان، ایران و جهان خبر داد.

ایرنا: “کورش قدردان” افزود: پیرو مصوبه انجمن زرتشتیان شریف آباد، بازسازی بخشی از این زیارتگاه به نام “سپندینه” که از نخستین روزهای دی ماه سال ۱۳۹۷ آغاز شده بود بعلت آیین همگانی زیارت پیرسبز متوقف شده بود که بار دیگر از سر گرفته شد.

وی به بازسازی برخی از بخش‌های خیله کوچه بیوک، بازسازی نمای خیله کاووسی و بازسازی بخش‌هایی از راه پله‌های مسیر سرویس بهداشتی و تکمیل بخش‌های جا مانده از پیش، اشاره کرد.

“چک‌چک” از زیارتگاه‌های مهم زرتشتیان جهان است که به آن “پیر سبز” نیز می‌گویند و در شهرستان اردکان در میان کوه‌های اردکان و انجیره قرار دارد.

زرتشتیان همه ساله از ۲۴ خرداد به مدت چهار روز در این زیارتگاه، دور هم جمع شده و به نیایش می‌پردازند.

مجموعاً ۱۵۰ هزار زرتشتی در جهان زندگی می کنند، ۳۰ هزار نفر از این تعداد در ایران و حدود ۶ هزار نفر در شهرستان های یزد، اردکان و تفت ساکن هستند.

مطالب داغ روز

Sorry. No data so far.

آخرین دیدگاه‌ها