كدخبر: 23962 بدون دیدگاه

کارگاه آموزشی صنایع دستی ماکو

تاریخ انتشار : 12 جولای 2019 در ساعت: 17:17
کارگاه آموزشی صنایع دستی ماکو

?درشهرستان اردکان جهت رشد وتوسعه ی صنایع دستی ،کارگاه های آموزشی راه اندازی شده،تعداد کارگاه های آموزشی صنایع دستی اردکان به ۴واحدفعال رسیده،ماامروزقصدداریم جهت ترویج هنرصنایع دستی، یکی ازاین کارگاه هارابه مردم معرفی کنیم. ?کارگاه آموزشی صنایع دستی ماکو،از راه اندازی این کارگاه ۱۸ماه میگذردکه دراین ۱۸ماه حدود۶۰کارآموزرشته ی کرباس بافی(کاربافی)دوره ی آموزشی خودراگذرانده اند […]

?درشهرستان اردکان جهت رشد وتوسعه ی صنایع دستی ،کارگاه های آموزشی راه اندازی شده،تعداد کارگاه های آموزشی صنایع دستی اردکان به ۴واحدفعال رسیده،ماامروزقصدداریم جهت ترویج هنرصنایع دستی، یکی ازاین کارگاه هارابه مردم معرفی کنیم.

?کارگاه آموزشی صنایع دستی ماکو،از راه اندازی این کارگاه ۱۸ماه میگذردکه دراین ۱۸ماه حدود۶۰کارآموزرشته ی کرباس بافی(کاربافی)دوره ی آموزشی خودراگذرانده اند ودرحال فعالیت هستند.

?قدمت این هنرکاربافی به دوران تیموری (قرن نهم هجری )،که ازنیاکانمان به ارث رسیده ،جان تازه ای گرفته تاحدی که امروزه بیش از۱۰۰نفربدین طریق درشهرستان اردکان رزق وروزی می کنند.

? این مجموعه با توجه به افزایش تقاضا برای فراگیری این هنر صنعت کهن با کمبود فضای کاری و آموزشی مواجه است و با توجه به اهمیت موضوع اشتغال و حضور بانوان در این مجموعه که به نوعی به یک استقلال مالی برای آنها منجر می شود، می طلبد که مسئولان شهرستان نیز در خصوص کمک به مسئولان این کارگاه آموزشی با پیگیری و مساعدت بیشتری ورود پیدا کنند و علاوه بر اینکه به زنده شدن یک هنر دستی تاریخی کمک کرده اند زمینه ای برای کاهش فقر و سایر آسیب های اجتماعی ناشی از آن را فراهم آورند.

?محصولات فرآوری شده از هنرکرباس بافی شامل حوله ی آشپزخانه،حوله ی استخری،شال،روانداز،جلدتوشک وتولیدپارچه جهت دوخت مانتوازتولیدبه مصرف می باشد.

?دراین کارگاه درکنارکاربافی،رشته هایی همچون خیاطی وقالی بافی آموزش داده میشود.

مطالب داغ روز

Sorry. No data so far.

آخرین دیدگاه‌ها